Best WordPress Hosting
 

Sokkal megbízhatóbbak az elektromos autók extrém hidegben, mint a belsőégésűek

via e-cars.hu => eredeti post link

Bár az elektromos meghajtású autók nagyjából egyidősek a belsőégésű társaikkal, nagyjából az elmúlt egy évtized kivételével nem beszélhettünk ezen hajtáslánc tömeges elterjedéséről. A 20. század elején a belsőégésű motor került ki győztesen a versenyből, az elektromos meghajtás megmaradt az autógyártók hóbortjának. Ez változott megy a 2010-es évek elején, amikor a Tesla felbukkant az első Model S-el, vagy éppen a Nissan piacra dobta a Leaf-et. Ezek voltak napjaink első olyan tisztán elektromos autói, melyeket valóban értelmezhető darabszámban gyártottak.

Ennek megfelelően még nem is várható el az, hogy az elektromos autók ugyanúgy teljesítsenek az extrém körülmények között, mint a belsőégésű társaik. Ez utóbbi technológiának közel 100 év előnye van, de aki komolyan érdeklődik az elektromos autók iránt, az láthatja, hogy az elektromos meghajtásnak tizedannyi idő is elég, hogy behozza a lemaradást. Persze csak akkor, ha a fejlődés üteme ilyen mértékű marad.

Ám addig is lesznek majd kiugró esetek, amire az autós- és bulvársajtó, de főleg az elektromos meghajtás ellenzői örömmel csapnak le. Ilyen a mostani tél is Norvégiában, ami az elmúlt évek egyik legzordabb időjárási körülményeit adja az ottani járműveknek, amik köztudottan egyre nagyobb számban tisztán elektromos meghajtásúak. Elég csak az elektromos buszok problémáját alapul venni, itthon is olvashattunk erről sok helyen. Valóban, vannak kiküszöbölendő problémák, ám a helyzet azért nem ennyire siralmas, legalábbis a személyautók területén.